| SKU: | AX05613 |
| Part Number: | 68394195AA-001 |
| Brands: | Chrysler, Dodge |
| Category: | Keys & Remotes › Smart Key |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| FCC ID: | M3N-40821302 |
| Number of Buttons: | 5 |
| SKU: | AX05613 |
| Part Number: | 68394195AA-001 |
| Year: | 2021 2022 2023 |
| Condition: | Genuine |
| Proximity: | Yes |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.06 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Smart Key |
| Brands: | Chrysler, Dodge |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| FCC ID: | M3N-40821302 |
| Frequency: | 433MHz |
| Number of Buttons: | 5 |
• Manufacturer: Genuine OEM
• Part Number: 68394195AA-001
• FCC ID: M3N-40821302
• Transponder: PCF7953M and ID4A HITAG AES PCF7961M
• Buttons: 5-Button / (Lock - Unlock - Trunk - Panic - Remote Engine Start)
• Battery Model: CR2032
• Frequency: 433MHz
• Remote Type: Smart Key / Proximity
• Color: Black
• Blade: Not included
This key is not pre-programmed and will not work until it is correctly programmed to the vehicle. Programming must be performed by a professional automotive locksmith or dealer using compatible key programming tools.
| SKU | AX05613 |
| Year | 2021 2022 2023 |
| Condition | Genuine |
| Part Number | 68394195AA-001 |
| Frequency | 433MHz |
| Manufacturer | Genuine OEM |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.06 kg |
| FCC ID | M3N-40821302 |
| TRANSPONDER | PCF7953M and ID4A HITAG AES PCF7961M |
| BATTERY | CR2032 |
| Remote Blade | Not Included |
REVIEWS