| SKU: | AX09009 |
| Brands: | Mercedes |
| Category: | Keyless Entry & Engine Start System |
| Manufacturer: | EasyGuard |
| SKU: | AX09009 |
| Condition: | New |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | No |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.80 kg |
| Categories: | Keyless Entry & Engine Start System |
| Brands: | Mercedes |
| Manufacturer: | EasyGuard |
| Item No | Compatibility | With PKE Function | Comfort Accsess | Need connect power wires | Power Wire plug play |
Need solder car key's PCB | Car key's PCB plug play | Available key fobs styles | Notes | Connector |
| EWS312-Series | Fit for Benz FBS4 with OEM push start & comfort access | Yes | Yes | No | Yes | Yes | No | All | N/A | 312 A/B/C connector |
| ESW31201-N-PP Series | No | Yes | BE / BE4 / BE2 / BE2W / BE24 / BE3 | FBS 14-20 | 312 A connector | |||||
| ESW31202-N-PP Series | No | Yes | BE2 / BE2W / BE24 / BE3 | Newer FBS4 | 312 A connector | |||||
| ESW31203-N-PP Series | No | Yes | BE2 / BE2W / BE24 / BE3 | 177 / 176 style key fobs | 312 B connector | |||||
| ESW31204-N-PP Series | No | Yes | BE3 | Fit for W223 / W206 | 312 C connector | |||||
| ESW309C Series | Fit for Benz FBS4 with OEM push start ( without comfort access ) |
Yes | NO | Yes | No | Yes | No | All | N/A | Universal |
| ESW309C01 -N Series | Yes | No | No | Yes | BE / BE4 / BE2 / BE2W / BE24 / BE3 | FBS 14-20 | Universal | |||
| ESW309C01 -N-PP Series | No | Yes | No | Yes | BE / BE4 / BE2 / BE2W / BE24 / BE3 | FBS 14-20 | 309C A connector | |||
| ESW309C02 -N Series | Yes | No | No | Yes | BE2 / BE2W / BE24 / BE3 | Newer FBS4 | Universal | |||
| ESW309C02 -N-PP Series | No | Yes | No | Yes | BE2 / BE2W / BE24 / BE3 | Newer FBS4 | 309C A connector | |||
| ESW309C03 -N Series | Yes | No | No | Yes | BE2 / BE2W / BE24 / BE3 | 177 / 176 style key fobs | Universal | |||
| ESW309C03 -N-PP Series | Yes | No | No | Yes | BE3 | Fit for W223 / W206 | Universal | |||
| ESW309B Series | Fit for Benz FBS4 with key start | No | Yes | No | Yes | No | BE / BE4 | N/A | 309B Universal | |
| ESW309B-N Series | No | Yes | No | Yes | BE / BE4 | N/A | 309B-N connector | |||
| ESW309B-N-PP Series | Yes | Possible | No | Yes | No | Yes | BE / BE4 / BE2 / BE2W / BE24 / BE3 | Upgrade to turn key start or push start | 309B-N-PP connector |


| SKU | AX09009 |
| Brand | Mercedes |
| Condition | New |
| Manufacturer | EasyGuard |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.80 kg |
| Dimensions | 14.50 x 22.00 x 8.00 cm |
Rating
Ship on time
Chat response
Mercedes is a leading automotive parts manufacturer specializing in high-quality remote keys and security systems. Founded with a commitment to innovation and reliability, we serve customers worldwide with premium automotive solutions.
Our products undergo rigorous testing to ensure compatibility and durability. We pride ourselves on excellent customer service and fast, reliable shipping to get you back on the road quickly.
REVIEWS