| SKU: | AX05453 |
| Brands: | Fiat |
| Category: | Keys & Remotes › Smart Key |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| FCC ID: | WAZSKE13D02 / WAZSKE13D01 |
| Number of Buttons: | 4 |
| SKU: | AX05453 |
| Model: | Abarth 124 Spider |
| Year: | 2017,2018,2019 |
| Condition: | Genuine without bag |
| Proximity: | Yes |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.06 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Smart Key |
| Brands: | Fiat |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| FCC ID: | WAZSKE13D02 / WAZSKE13D01 |
| Frequency: | 315MHz |
| Number of Buttons: | 4 |
• Manufacturer: Genuine OEM
• FCC ID: WAZSKE13D02 / WAZSKE13D01
• Buttons: 4-Button / (Lock - Unlock - Trunk - Panic)
• Battery Model: Not provided
• Frequency: 315MHz
• Remote Type: Smart Key / Proximity
• Color: Black
• Blade: Not included
This key is not pre-programmed and will not work until it is correctly programmed to the vehicle. Programming must be performed by a professional automotive locksmith or dealer using compatible key programming tools.
| SKU | AX05453 |
| Brand | Fiat |
| Model | Abarth 124 Spider |
| Year | 2017 2018 2019 |
| Condition | Genuine Without Bag |
| Frequency | 315MHz |
| Manufacturer | Genuine OEM |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.06 kg |
| FCC ID | WAZSKE13D02 / WAZSKE13D01 |
Rating
Ship on time
Chat response
Fiat is a leading automotive parts manufacturer specializing in high-quality remote keys and security systems. Founded with a commitment to innovation and reliability, we serve customers worldwide with premium automotive solutions.
Our products undergo rigorous testing to ensure compatibility and durability. We pride ourselves on excellent customer service and fast, reliable shipping to get you back on the road quickly.
REVIEWS