| SKU: | AX11980 |
| Part Number: | 20935331 |
| Brands: | Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC |
| Category: | Keys & Remotes › Remote Key |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| FCC ID: | OUC60270 OUC60221 |
| Number of Buttons: | 5 |
| SKU: | AX11980 |
| Part Number: | 20935331 |
| Year: | 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 |
| Condition: | Genuine |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.04 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Remote Key |
| Brands: | Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| FCC ID: | OUC60270 OUC60221 |
| Frequency: | 315MHz |
| Number of Buttons: | 5 |
• Manufacturer: Genuine OEM
• Part Number: 20935331
• FCC ID: OUC60270 / OUC60221
• IC: 850K60270 / 850K60221
• Transponder ID: Without Chip
• Buttons: 5-Button / (Lock - Unlock - Trunk - Panic - Remote Engine Start)
• Battery Model: CR2032
• Frequency: 315MHz
• Remote Type: Remote Key / Non-Proximity
• Color: Black
• Blade: Not included
This key is not pre-programmed and will not work until it is correctly programmed to the vehicle. Programming must be performed by a professional automotive locksmith or dealer using compatible key programming tools.
| SKU | AX11980 |
| Year | 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 |
| Condition | Genuine |
| Part Number | 20935331 |
| Frequency | 315MHz |
| Manufacturer | Genuine OEM |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.04 kg |
| FCC ID | OUC60270 OUC60221 |
| IC | 850K60270 |
| TRANSPONDER ID | Without Chip |
| BATTERY | CR2032 |
REVIEWS