| SKU: | AX03453 |
| Part Number: | 5922380 |
| Brands: | Cadillac, Chevrolet, GMC |
| Category: | Keys & Remotes › Remote Key |
| Manufacturer: | STRATTEC |
| FCC ID: | OUC60270 |
| Number of Buttons: | 6 |
| SKU: | AX03453 |
| Part Number: | 5922380 |
| Model: | Sierra Yukon |
| Year: | 2014-2019 |
| Condition: | New |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | No |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.05 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Remote Key |
| Brands: | Cadillac, Chevrolet, GMC |
| Manufacturer: | STRATTEC |
| FCC ID: | OUC60270 |
| Frequency: | 315MHz |
| Number of Buttons: | 6 |
• Manufacturer: Strattec
• Part Number: 5922380
• FCC ID: OUC60270
• IC: 850K60270
• Buttons: 6-Button / (Lock - Unlock - Glass - Hatch - Panic - Remote Engine Start )
• Battery Model: CR2032
• Frequency: 315MHz
• Remote Type: Remote Key / Non-Proximity
• Color: Black
• Blade: Not included
This key is not pre-programmed and will not work until it is correctly programmed to the vehicle. Programming must be performed by a professional automotive locksmith or dealer using compatible key programming tools.
| SKU | AX03453 |
| Model | Sierra Yukon |
| Year | 2014 2019 |
| Condition | New |
| Part Number | 5922380 |
| Frequency | 315MHz |
| Manufacturer | STRATTEC |
| Released Year | 2026 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.05 kg |
| FCC ID | OUC60270 |
| IC | 850K60270 |
| BATTERY | CR2032 |
| Remote Blade | Not Included |
REVIEWS