| SKU: | AX05712 |
| Part Number: | 13537964 13541567 |
| Brands: | Chevrolet, GMC |
| Category: | Keys & Remotes › Smart Key |
| Manufacturer: | Chinese Factory |
| FCC ID: | HUFGM2718 |
| Number of Buttons: | 6 |
| SKU: | AX05712 |
| Part Number: | 13537964 13541567 |
| Model: | Chevrolet |
| Year: | 2021 |
| Condition: | Aftermarket |
| Proximity: | Yes |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.06 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Smart Key |
| Brands: | Chevrolet, GMC |
| Manufacturer: | Chinese Factory |
| FCC ID: | HUFGM2718 |
| Frequency: | 433MHz |
| Number of Buttons: | 6 |
Compatible with the following :
This key is not pre-programmed and will not work until it is correctly programmed to the vehicle. Programming must be performed by a professional automotive locksmith or dealer using compatible key programming tools.
| SKU | AX05712 |
| Model | Chevrolet |
| Year | 2021 |
| Condition | Aftermarket |
| Part Number | 13537964 13541567 |
| Frequency | 433MHz |
| Manufacturer | Chinese Factory |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.06 kg |
| FCC ID | HUFGM2718 |
| TRANSPONDER ID | HITAG PRO ID49 |
| BATTERY | CR2450 |
| Remote Blade | Included |
REVIEWS