| SKU: | AX11129 |
| Brands: | Chrysler, Dodge, Jeep |
| Category: | Keys & Remotes › Remote Key |
| Manufacturer: | Chinese Factory |
| FCC ID: | M3N5WY783X / IYZ-C01C |
| Number of Buttons: | 5 |
| SKU: | AX11129 |
| Year: | 2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014 |
| Condition: | Aftermarket |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.04 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Remote Key |
| Brands: | Chrysler, Dodge, Jeep |
| Manufacturer: | Chinese Factory |
| FCC ID: | M3N5WY783X / IYZ-C01C |
| Frequency: | 433MHz |
| Number of Buttons: | 5 |
Compatible with the following :
Jeep / Dodge / Chrysler 2008–2014 Aftermarket Fobik Key Programming
This key is not pre-programmed and will not work until it is correctly programmed to the vehicle. Programming must be performed by a professional automotive locksmith or dealer using compatible key programming tools.
| SKU | AX11129 |
| Year | 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 |
| Condition | Aftermarket |
| Frequency | 433MHz |
| Manufacturer | Chinese Factory |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.04 kg |
| FCC ID | M3N5WY783X / IYZ-C01C |
| TRANSPONDER ID | ID46 |
| BATTERY | CR2032 |
| Remote Blade | Included |
REVIEWS