| SKU: | AX08200 |
| Condition: | New |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | No |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.03 kg |
| Categories: | Keys & Remotes, Garage Remotes |
| Subcategory: | Remote Key |
| Manufacturer: | Keydiy |
| Number of Buttons: | 5 |
Face to Face From Keydiy
Product Code: AX08200
Condition: New
1. Use as tool for locksmiths to save copied remotes to the cloud to avoid data lost.
2. Saved remotes data can be copied to new remotes to use directly.
3. User backup data with independently authorized account to ensure data security.
4. Support the combination of three or more remote controls, can switch freely with the switch button.
5. Support online update, no after-sales trouble.
6. Support 225-915MHZ, automatically clone after scanning frequency. Can adjust frequency directly in the phone APP,
no need other devices.
7. Support fixed code such as PT224X, PT226X, HT6P20, VD20 26, EV1527, AX5326, LX918, HT12X, DOOYA, SHARP
and other nonstandard fixed code.
8. Support rolling code such as HCS101, HCS30X, HCS361, HCS362 and so on. Can work for more than 200 different
garage doors, electromobiles and other remotes.
Working Voltage: 2. 5 ~ 3. 3V
Working Temperature: -25 ~85℃
Standby Current: ≤1.3uA
Receiving Current: ≤8.9 mA
Output Current: ≤ 10.8 mA
Output Power: ≤+10d B m
Support frequency: 225 ~915Mhz
1. Three LED lights: To indicate the working remote number (No. 1, No. 2, No. 3), each number can clone 4 remotes.
2. Five buttons: The middle button is function button for Bluetooth mode and changing working remote No. The other 4
buttons are remotes button.
| SKU | AX08200 |
| Condition | New |
| Manufacturer | Keydiy |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.03 kg |
| FREQUENCY | 225-915MHz |
| PN | CS35 |
REVIEWS