| SKU: | AX12143 |
| Part Number: | 95440-R0840 |
| Brands: | Kia |
| Category: | Keys & Remotes › Smart Key |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| Number of Buttons: | 7 |
| SKU: | AX12143 |
| Part Number: | 95440-R0840 |
| Model: | Carnival |
| Year: | 2024 |
| Condition: | Genuine without bag |
| Proximity: | Yes |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.08 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Smart Key |
| Brands: | Kia |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| Frequency: | 433MHz |
| Number of Buttons: | 7 |
No description available for this product.
| SKU | AX12143 |
| Brand | Kia |
| Model | Carnival |
| Year | 2024 |
| Condition | Genuine Without Bag |
| Part Number | 95440-R0840 |
| Frequency | 433MHz |
| Manufacturer | Genuine OEM |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.08 kg |
| TRANSPONDER ID | HITAG 128-bits AES ID4A NCF29A1M |
| BATTERY | CR2450 |
| Remote Blade | Not Included |
Rating
Ship on time
Chat response
Kia is a leading automotive parts manufacturer specializing in high-quality remote keys and security systems. Founded with a commitment to innovation and reliability, we serve customers worldwide with premium automotive solutions.
Our products undergo rigorous testing to ensure compatibility and durability. We pride ourselves on excellent customer service and fast, reliable shipping to get you back on the road quickly.
REVIEWS