| SKU: | AX03362 |
| Part Number: | JK52-15K601-DL |
| Brands: | Land Rover |
| Category: | Keys & Remotes › Smart Key |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| Number of Buttons: | 5 |
| SKU: | AX03362 |
| Part Number: | JK52-15K601-DL |
| Model: | Range Rover |
| Year: | 2019 2020 2021 2022 2023 |
| Condition: | Genuine |
| Proximity: | Yes |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.06 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Smart Key |
| Brands: | Land Rover |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| Frequency: | 433MHz |
| Number of Buttons: | 5 |
• Manufacturer: Genuine OEM
• Part Number: JK52-15K601-DL
• Transponder ID: ID49 HITAG PRO PCF7953V
• Buttons: 5-Button / (Lock - Unlock - Trunk - Panic - Lights)
• Battery Model: CR2032
• Frequency: 433MHz
• Remote Type: Smart Key / Proximity
• Color: Black
• Blade: Not included
This key is not pre-programmed and will not work until it is correctly programmed to the vehicle. Programming must be performed by a professional automotive locksmith or dealer using compatible key programming tools.
| SKU | AX03362 |
| Brand | Land Rover |
| Model | Range Rover |
| Year | 2019 2020 2021 2022 2023 |
| Condition | Genuine |
| Part Number | JK52-15K601-DL |
| Frequency | 433MHz |
| Manufacturer | Genuine OEM |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.06 kg |
| TRANSPONDER ID | 49 HITAG PRO PCF7953V |
| BATTERY | CR2032 |
| Remote Blade | Not Included |
Rating
Ship on time
Chat response
Land Rover is a leading automotive parts manufacturer specializing in high-quality remote keys and security systems. Founded with a commitment to innovation and reliability, we serve customers worldwide with premium automotive solutions.
Our products undergo rigorous testing to ensure compatibility and durability. We pride ourselves on excellent customer service and fast, reliable shipping to get you back on the road quickly.
REVIEWS