| SKU: | AX00629 |
| Part Number: | 8990H-02060 |
| Brands: | Toyota |
| Category: | Keys & Remotes › Smart Key |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| FCC ID: | B2U2K2R |
| Number of Buttons: | 4 |
| SKU: | AX00629 |
| Part Number: | 8990H-02060 |
| Model: | Corolla |
| Year: | 2019 2020 2021 2022 2023 |
| Condition: | Genuine |
| Proximity: | Yes |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.06 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Smart Key |
| Brands: | Toyota |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| FCC ID: | B2U2K2R |
| Frequency: | 433MHz |
| Number of Buttons: | 4 |
No description available for this product.
| SKU | AX00629 |
| Brand | Toyota |
| Model | Corolla |
| Year | 2019 2020 2021 2022 2023 |
| Condition | Genuine |
| Part Number | 8990H-02060 |
| Frequency | 433MHz |
| Manufacturer | Genuine OEM |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.06 kg |
| FCC ID | B2U2K2R |
| TRANSPONDER ID | HITAG 128-bits AES ID4A NCF29A1M |
| Remote Blade | Not Included |
Rating
Ship on time
Chat response
Toyota is a leading automotive parts manufacturer specializing in high-quality remote keys and security systems. Founded with a commitment to innovation and reliability, we serve customers worldwide with premium automotive solutions.
Our products undergo rigorous testing to ensure compatibility and durability. We pride ourselves on excellent customer service and fast, reliable shipping to get you back on the road quickly.
REVIEWS