| SKU: | AX04009 |
| Part Number: | 31252739 |
| Brands: | Volvo |
| Category: | Keys & Remotes › Smart Key |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| FCC ID: | KR55WK49250 |
| Number of Buttons: | 5 |
| SKU: | AX04009 |
| Part Number: | 31252739 |
| Model: | C70 |
| Year: | 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 |
| Condition: | Genuine |
| Proximity: | Yes |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.10 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Smart Key |
| Brands: | Volvo |
| Manufacturer: | Genuine OEM |
| FCC ID: | KR55WK49250 |
| Frequency: | 433MHz |
| Number of Buttons: | 5 |
No description available for this product.
| SKU | AX04009 |
| Brand | Volvo |
| Model | C70 |
| Year | 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 |
| Condition | Genuine |
| Part Number | 31252739 |
| Frequency | 433MHz |
| Manufacturer | Genuine OEM |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.10 kg |
| FCC ID | KR55WK49250 |
| IC | 267T-5WK49250 |
| TRANSPONDER ID | ID48 |
| BATTERY | CR2430 |
Rating
Ship on time
Chat response
Volvo is a leading automotive parts manufacturer specializing in high-quality remote keys and security systems. Founded with a commitment to innovation and reliability, we serve customers worldwide with premium automotive solutions.
Our products undergo rigorous testing to ensure compatibility and durability. We pride ourselves on excellent customer service and fast, reliable shipping to get you back on the road quickly.
REVIEWS