| SKU: | AX05832 |
| Part Number: | 5929500 164-R8149 HS7T-15K601-BB |
| Brands: | Ford |
| Category: | Keys & Remotes › Smart Key |
| Manufacturer: | Chinese Factory |
| FCC ID: | M3N-A2C93142600 / M3N-A2C931426 |
| Number of Buttons: | 5 |
| SKU: | AX05832 |
| Part Number: | 5929500 164-R8149 HS7T-15K601-BB |
| Model: | F150 Raptor |
| Year: | 2016,2017,2018,2019,2020,2021 |
| Condition: | Aftermarket |
| Proximity: | Yes |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.08 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Smart Key |
| Brands: | Ford |
| Manufacturer: | Chinese Factory |
| FCC ID: | M3N-A2C93142600 / M3N-A2C931426 |
| Frequency: | 902MHz |
| Number of Buttons: | 5 |
Compatible with the following :
This key is not pre-programmed and will not work until it is correctly programmed to the vehicle. Programming must be performed by a professional automotive locksmith or dealer using compatible key programming tools.
| SKU | AX05832 |
| Brand | Ford |
| Model | F150 Raptor |
| Year | 2016 2017 2018 2019 2020 2021 |
| Condition | Aftermarket |
| Part Number | 5929500 164-R8149 HS7T-15K601-BB |
| Frequency | 902MHz |
| Manufacturer | Chinese Factory |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.08 kg |
| FCC ID | M3N-A2C93142600 / M3N-A2C931426 |
| IC | 7612A-A2C93142600 |
| TRANSPONDER ID | HITAG PRO ID49 |
| BATTERY | CR2450 |
| Remote Blade | Included |
Rating
Ship on time
Chat response
Ford is a leading automotive parts manufacturer specializing in high-quality remote keys and security systems. Founded with a commitment to innovation and reliability, we serve customers worldwide with premium automotive solutions.
Our products undergo rigorous testing to ensure compatibility and durability. We pride ourselves on excellent customer service and fast, reliable shipping to get you back on the road quickly.
REVIEWS