| SKU: | AX04480 |
| Condition: | New |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | No |
| Weight: | 2.00 kg |
| Categories: | Adapters |
| Brands: | Ford, Toyota |
| Manufacturer: | OBD Star |
Obd StarP002 Adapter is meant for Toyota 8A non-smart key all keys lost programming, Ford all keys lost programming, BOSCH ECU flash, and more. It's used with our company's tablets series products like Key Master DP Plus. It's high performance and straightforward operation.


1.Portable Design
2.Easy Operation
3.High Performance
| Types | Model | Function |
| Toyota 8A | RAV4, HILUX, CROWN KLUGER, COROLLA, CAMRY, LEVIN, PRADO, REIZ | All Key Lost (OBD or BENCH mode) Need to work with OBDSTAR Key SIM 5 in 1 |
| Ford / LINCOLN/ MUSTANG | ESCAPE 2020 , ESCORT 2018-, EXPEDITION 2020 , EVEREST 2017-, EXPLORER 2017- , F-150 2017-, F-250 2017- , FOCUS 2018-, MUSTANG 2017- , TAURUS 2017-, MONDEO 2017- , FUSION 2017-, RANGER 2017- , AVIATOR 2020, CONTINENTAI 2016- , CORSAIR 2020, MKC2015- , MKT 2020, MKX2015- , MKZ2015-, NAUTILUS 2018- , NAVIGATOR 2018 | All Key Lost (no need to repeatedly disconnect/connect battery cables) |
| BOSCH ECU (COMMING SOON) | BOSCH EDC17C55, EDC17C63, MED17.5, MED17.5.1, MED17.5.2, MED17.5.5, MED17.5.5, MED17.5.21, MED17.5.25, EDC17CV44, EDC17CV54, EDC17C54, EDC17C64, MED17.1.6, ME17.1.6, EDC17C81, EDC17C53, EDC17C46, ME17.5.6, MED17.5.20, EDC17U01, MED17.4.4, EDC17CP44, ME17.1.1, MED17.1.1, ME17.5.20, EDC17CV45, EDC17CV41, EDC17C04, EDC17CP52 | BOSCH ECU Flash (BENCH or BOOT mode, used to read and write FLASH or read Pincode, CS code, etc.) |
| SKU | AX04480 |
| Condition | New |
| Manufacturer | OBD Star |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 2.00 kg |
| Dimensions | 21.00 x 2.00 x 1.00 cm |
REVIEWS