| SKU: | AX04620 |
| Part Number: | 164-R8000 / 5921467 |
| Brands: | Ford, Lincoln |
| Category: | Keys & Remotes › Remote Key |
| Manufacturer: | Chinese Factory |
| FCC ID: | CWTWB1U793 |
| Number of Buttons: | 5 |
| SKU: | AX04620 |
| Part Number: | 164-R8000 / 5921467 |
| Year: | 2012,2013,2014,2015 |
| Condition: | Aftermarket |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | Yes |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.05 kg |
| Categories: | Keys & Remotes |
| Subcategory: | Remote Key |
| Brands: | Ford, Lincoln |
| Manufacturer: | Chinese Factory |
| FCC ID: | CWTWB1U793 |
| Frequency: | 315MHz |
| Number of Buttons: | 5 |
Compatible with the following :
This key is not pre-programmed and will not work until it is correctly programmed to the vehicle. Programming must be performed by a professional automotive locksmith or dealer using compatible key programming tools.
| SKU | AX04620 |
| Year | 2012 2013 2014 2015 |
| Condition | Aftermarket |
| Part Number | 164-R8000 / 5921467 |
| Frequency | 315MHz |
| Manufacturer | Chinese Factory |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.05 kg |
| FCC ID | CWTWB1U793 |
| IC | 1788A-FWB1U793 |
| TRANSPONDER ID | Without Chip |
| BATTERY | CR2032 |
| Remote Blade | Included |
REVIEWS