| SKU: | AX11029 |
| Condition: | New |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | No |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.12 kg |
| Categories: | Auto Key Programmer |
| Subcategory: | Hardware |
| Manufacturer: | CGDI |
CGDI MHz Frequency Test Device Features
Supported Frequency Range
CGDI MHz Frequency Test Device Specifications
| Parameter | Details |
|---|---|
| Brand | CG |
| Model | CG-MHZ |
| Product Type | Remote Frequency Tester |
| Voltage | 3.4V – 6V |
| Power | 500mAh |
| Vehicle Compatibility | Supports approximately 98% of car models |
| Additional Function | Button cell battery voltage detection |
| Language Support | Multi-language |
| Connection | Standard OBD II |
| Material | Plastic and Metal |
| Dimensions | 63.0mm × 119.0mm × 30.7mm |
| Updates | Online Update Supported |
| SKU | AX11029 |
| Condition | New |
| Manufacturer | CGDI |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.12 kg |
| Dimensions | 14.00 x 7.80 x 3.60 cm |
REVIEWS