| SKU: | AX09164 |
| Condition: | New |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | No |
| Weight: | 0.10 kg |
| Categories: | Adapters |
| Manufacturer: | CGDI |
CG FC200 MPC5XX-P02-M230102 adapter can be used for MPC5X series clone without opening cover. This MPC5XX Adapter works with both FC200 and AT200.
CG FC200 AT200 MPC5XX Adapter Functions :
Supported ECU Models: ME9.0, MED9.1, MED9.5.10, EDC16C2, EDC16CB, EDC16CP31, EDC16CP35. More models are being upgraded.

Free Download the Latest FC-200 Software HERE
V1.3.2.3 Registered Version NEW
(2025.11.21)
Added ECU Types: Hyundai/Kia: MG7.9.8 (Boot), Tangjun: ME7.8.8
M7, BMW: MSV80.0/ MSD87.2 /MSD85.0, Huanghai: ME7.8.8/M7 / MT62.1, IsuZu: EDC17C81, Soueast:MG1UA008/ MG1UA-UP8,
Zhonghua: ME17.8.8 1728 1767/ ME17 (black), SAIC: MG1UA008
Added BMW Coolant Temperature Settings: MG1CS024,MG1CS201
Function Repair: Repaired and optimized data processing-EDC17CV53, EDC17CV54,EDC17C63
| SKU | AX09164 |
| Condition | New |
| Manufacturer | CGDI |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.10 kg |
| Dimensions | 8.50 x 12.00 x 3.00 cm |
REVIEWS