| SKU: | AX12244 |
| Condition: | New |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | No |
| Color: | Green |
| Weight: | 0.40 kg |
| Categories: | Adapters |
| Brands: | BMW |
| Manufacturer: | Xhorse |
XHORSE XDNPBGGL BMW G Series BDC2 Adapter for VVDI Key Tool Plus / VVDI2 / Key Tool MIDI With Free BMW BDC2 / BDC3 License

Compatibility :
Works with the following XHORSE tools:
Free License Activation (Limited Time) :
Free BMW G-Chassis BDC2 and BDC3/BCP Immobilizer System License Included
Important Notes :
Supported Vehicle List
| Model | Chassis | Year |
|---|---|---|
| 5 Series | G30 | 2016.11 – 2020.06 |
| 5 Series | G31 | 2017.03 – 2020.06 |
| 5 Series | G38 | 2017.05 – 2020.08 |
| 6 Series | G32 | 2017.07 – 2020.06 |
| 7 Series | G11 / G12 | 2015.07 – 2019.02 |
| X3 | F97 | 2019.04 – 2021.07 |
| X3 / iX3 | G08 | 2018.05 – 2021.08 |
| X3 | G01 | 2017.12 – 2021.07 |
| X4 | G02 | 2018.04 – 2021.07 |
| X4 | F98 | 2019.04 – 2021.07 |
| M5 | F90 | 2017.11 – 2020.06 |
| Rolls-Royce | — | 2018+ |



How to connect Xhorse BMW-G BDC2 Adapter?


Xhorse XDNPBGGL BMW G Series BDC2 Adapter Package List :
| SKU | AX12244 |
| Brand | BMW |
| Condition | New |
| Manufacturer | Xhorse |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.40 kg |
| Dimensions | 19.00 x 24.00 x 7.50 cm |
Rating
Ship on time
Chat response
BMW is a leading automotive parts manufacturer specializing in high-quality remote keys and security systems. Founded with a commitment to innovation and reliability, we serve customers worldwide with premium automotive solutions.
Our products undergo rigorous testing to ensure compatibility and durability. We pride ourselves on excellent customer service and fast, reliable shipping to get you back on the road quickly.
REVIEWS