| SKU: | AXM00046 |
| Condition: | New |
| Proximity: | No |
| Panic Button: | No |
| Weight: | 0.30 kg |
| Categories: | Auto Key Programmer, Adapters |
| Subcategory: | Hardware |
| Manufacturer: | Autel |
The Autel MaxiFlash JVCI J2534 ECU Programming Device is a professional Pass-Thru programming interface designed to work with Autel IM608 and IM608 PRO diagnostic tablets. It enables advanced ECU programming and supports OEM-level diagnostics for multiple vehicle brands using the SAE J2534-1 and J2534-2 reprogramming standards.
With built-in wireless Bluetooth connectivity, stable communication, and fast data transmission, the MaxiFlash JVCI provides reliable ECU reprogramming and diagnostic performance for automotive technicians and locksmith professionals.
⚠ Note: OBD Cable Not Included (Autel Main Test OBD Cable required).
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Communication | Bluetooth V2.1 + EDR, USB 2.0 |
| Wireless Frequency | 2.4 GHz |
| Input Voltage | 12VDC – 24VDC |
| Supply Current | 170mA @ 12V / 100mA @ 24V |
| Operating Temperature | 0°C to +60°C |
| Storage Temperature | -65°C to +100°C |
| Dimensions | 149 × 86 × 35 mm |
| SKU | AXM00046 |
| Condition | New |
| Manufacturer | Autel |
| Released Year | 2025 |
| Warranty | International |
| Weight | 0.30 kg |
REVIEWS